"MyTurkeyRelocation" Türkiye’ye yerleşmeye gelen yabancılara ve ailelerine destek amacıyla  2012 yılında kurulmuştur. "MyTurkeyRelocation" ekibi olarak, yabancı çalışanı olan firmalara, Türkiye’ye yerleşmeye gelen yabancılara ve ailelerine "Relocation" hizmeti vermekteyiz.

Genel olarak, “Relocation” hizmeti kapsamında; Türkiye’ye çalışma amacıyla gelmiş kişilere, öncelikle Türkiye’de çalışmak ve yerleşik olmak için gerekli izin ve belgelerinin çıkarılması, yerleşecekleri evin bulunması, varsa çocuklarının eğitimi ile ilgili olarak okul bulunması, oryantasyon ve benzeri diğer konularda yardımcı olmaktayız. 

Yeni bir ülkede, yeni bir kültürde hayat kurmanın zorluklarını geçmişten gelen “expat” deneyimine dayanarak en az Türkiye’ye yeni gelmiş kişiler ve aileler kadar iyi biliyoruz. Tecrübelerimizle sabit olan bir şey var ki, Türkiye’ye yerleşmek için gelen kişi ve/veya aile ne zaman Türkiye’de kendini evinde hissederse işte o zaman yaptığımız hizmetin başarılı olacağını ve yerine ulaşacağını biliyoruz. Dolayısıyla, tecrübeli çalışanlarımız ile birlikte, kişiler ve aileler için “en iyisi” konusunda destek olmaya çalışıyoruz. Bu çalışmalar dahilinde, onlar adına zaman ve nakit tasarrufu sağlayarak yapılabilecek seçimlerin “en iyisini” yapmaya odaklanıyoruz.

Bu kapsamda; kişisel tercihler, zevkler ve beklentilere ayrıntısıyla önem veriyoruz. Planlamalarımızı bu hassasiyetle yapıyor ve adım adım bu sürecin her dakikasında onlarla birlikte oluyoruz. 

Kişilerin ve ailelerin yeni işinde, yeni ülkesinde ve doğal olarak yeni evlerinde mutlu ve güvende olması bizim için ana hedef niteliğindedir. Bu hedef doğrultusunda; gelen kişilerin yeni bir hayatın zorluklarından olabildiğince uzak tutulmasına çalışarak hizmet vermekteyiz. 

MyTurkeyRelocation aynı zamanda EuRA, ‘the European Relocation Association’ üyesi olmuştur. Bu kurum 1998 yılında dünya çapında yer değiştiren ailelere destek veren bir kurum olarak kurulmuştur. 
Gül Baktır

2015 Çalışma İzni Harç tutarları açıklanmıştır. www.csgb.gov.tr .

Yabancıların Türkiye'de alabileceği taşınmazların toplam yüzölçümü 30 hektarı geçemez.